Zelená - barva, která si zaslouží pozornost

Všechny odstíny zelené…

Když za mnou přišla Marťa s tím, abych napsala článek na téma „zelená barva jako fashion trend“, přiznám se, že se mi trochu orosilo čelo a zastavilo srdce. :-)

Já – největší vyznavačka „all black“ outfitů, která na sebe max. oblékne modrou barvu, a to ještě velmi zřídka, mám napsat článek o zelené barvě? Přiznejme si, že to byla výzva. Na druhou stranu módu miluju a občas není na škodu vystoupit ze své komfortní zóny a napsat i něco na téma, které byste si samy nevybraly.

Začněme tedy významem zelené barvy nejen v rámci módy. Tato barva ve většině z nás evokuje přírodu, kromě toho má však mnohem hlubší podtext: rovnováha – růst – klid.

Historie této barvy, a především její výroby, je vskutku pozoruhodná. Pár zdrojů tvrdí, že díky tomu, že byly při její výrobě používány toxické látky, pár lidí vč. Napoleona Bonaparte kvůli této barvě zemřelo. Zda je to skutečně pravda či nikoliv, se můžeme pouze domnívat. Řekněme však, že právě díky těmto důvodům nebyla zrovna oblíbená. Naštěstí s postupem času a díky informacím a novějším technologiím dnes nikomu z nás nehrozí, že by nám oblékání šatů a doplňků v zelených odstínech způsobilo újmu na zdraví. :)

Zelená barva se v různých barevných variantách objevuje napříč módním světem, ať už se jedná o bombery či „kapsáče“ v khaki odstínech či neonově svítivě zelené kožíšky, které rády oblékají bloggerky.  

V roce 2017 byla zelená barva vyhlášena institutem Pantone Color barvou roku. Její boom však dosáhl největší intenzity právě v loňském roce, kdy návrháři doufali, že její výrazné neonové odstíny probudí ve světě, deprimovaném pandemií, pozitivní ohlas a naději na lepší budoucnost nejen pro lidi, co tuto barvu oblékají, ale i pro nás ostatní.

Zelený svět módy mezi celebritami

Věřím, že pokud alespoň trochu sledujete svět módy, určitě vám neunikla kráska Anya Taylor-Joy (hvězda seriálu Queen’s Gambit na Netflixu) v ikonické róbě v odstínech zelené, kterou pro ni navrhl módní dům Dior. Herečka tuto překrásnou róbu oblékla na udílení cen Zlatý glób v roce 2021.

Před Anyou tu však bylo ještě pár krásek, které oblékly ikonické šaty v odstínech zelené. Připomeňme si např. rok 2000 a udílení cen Grammy, kde Jennifer Lopez uchvátila pozornost všech, když oblékla šaty od Versace. Osobně si myslím, že o těchto šatech slyšeli i ti, co módu a svět celebrit nesledují.

Rok 2008 a oblíbený filmový festival v Cannes, kde se ukázala i těhotná Angelina Jolie v elegantních zelených šatech z módního ateliéru Max Azria.

Za zmínku určitě stojí i krásná Emma Stone a její okouzlující šaty od Elie Saab z roku 2015 v zeleném tónu.

A poslední příklad: romantické šaty od Gucci a půvabná herečka Elle Fanning na premiéře Maleficent v roce 2019, v Los Angeles.

Ať už tedy jste příznivcem zelené barvy, anebo dáváte přednost jiným barevným odstínům, pojďme si společně přiznat, že minimálně doplněk v zelené barvě nikomu neuškodí, naopak rozzáří naše outfity. 

Doporučuji začít nějakou drobností: náušnice, čelenka do vlasů či kabelka. Jakmile je párkrát zahrnete do vašeho outfitu, získáte odvahu pořídit si sako nebo kabát. Vypadá to, že zelená barva přehlídková mola v nejbližší době neopustí.

Napište nám, jestli máte zelenou barvu rády anebo se jí vyhýbáte jako čert kříži. 

 

Autor: Peťula

Foto: My Feminity a Pinterest

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení