Kančák - kartáč (nejen) pro šetrné rozčesávání

Proč právě kartáč s kančími štětinami?

Protože je prostě bomboveeej! Ale aby to byla pravda, je potřeba přijít s pořádnými argumenty. Tak pojďme na to....

Vlasy jsou korunou krásy, a to bezesporu. Každá je chceme mít krásné, zdravé, silné a lesklé. Věnujeme jim péči s kvalitní vlasovou kosmetikou, používáme pravidelně masky na vlasy, termoochranu při fénování a žehlení. Ale používáme ten správný kartáč na česání a rozčesávání?

A jsme u toho. Použití kvalitního kartáče na vlasy je pro krásné vlasy také důležité! Není ovšem jednoduché se v tak velké nabídce zorientovat, a tak si zkrátka koupíme ten, který vezmeme první do ruky. Nevhodný výběr však může vést k lámaní a vytrhávání vlasů. Navíc česání opravdu nemá bolet!

A jak je to tedy s kartáči, které mají kančí štětiny?

Díky struktuře kančích štětin je tukový maz při každém česání roznášen po celé délce vlasu, a tak vlasy získávají lesk a zároveň jsou díky mazu chráněny před okolní vlhkostí. Pokud tento maz, který funguje na principu přírodního kondicionéru, nerozčešeme do délky vlasů, tak zůstane u kořínků, kde se vlasy začnou mastit. 

Navíc se to odráží i na kvalitě kořínků, které zůstávají suché, třepí se a lámou.  A proto je kartáčování tak důležité. Jako bonus při pravidelném používání se produkce mazu znormalizuje a vlasy tak nebudou potřebovat časté mytí.

A právě kančí štětiny dokonale poslouží k tomu, aby byl maz roznášen po celé délce a vlasy tak byly zdravé a chráněné před okolními vlivy.

A proč jsou mezi kančími štětinami právě nylonové ostny? 

Nylonové ostny vlasy šetrně rozčešou, jsou antistatické, a tak předchází krepatění a poletování vlasů. Navíc spolu s kančími štětinami pokožku příjemně masírují a podporují tak prokrvení pokožky. Bez nylonových ostnů by se vlasy zkrátka nerozčesaly!

Ale pozooor:

Zprvu mohou vlasy při používání kartáče s kančími štětinami elektrizovat, ale jakmile se vlasová kutikula zacelí, vlasy si zvyknou a vy už nebudete chtít jiný. Počítejte s tím, že se klidně už při prvním kartáčováním váš "kanec" může pořádně zanést. Nevýhodou/výhodou kančích štětin je, že na sebe nabalují nejen maz, ale i smítka a šupinky kůže. Pokud používáte suchý šampón nebo třeba lak na vlasy, tak počítejte s tím, že znečištění uvidíte prakticky hned po rozčesání. Zkrátka kančák se musí častěji čistit, ale zase na druhou stranu veškeré nečistoty, které ve vlasech máte, umí stáhnout na sebe.

A jak kančák čistit?

Zprvu jakýmkoli plochým hřebenem vyčešeme z kartáče vlasy a velké nečistoty a že jich tam bude. Já osobně toto dělám po každém česání, protože funguji na principu Monka a nesnesu vlasy na hřebenech ani kartáčích.

Jednou týdně promnu pořádně kartáč šampónem a nechám ho s ním odmočit ve vodě a dělám to tak dlouho, dokud nejsem spokojená. Šampón uvolní nečistoty i z hustých svazků štětin a po umytí jsou opět jako nové. Jen někomu může vadit, že se odmáčí i několik hodin. 

Další možnou variantou je použití mýdla, které stačí prsty namydlit až do potřebné pěny a dmout tak dlouho, dokud kartáč není čistí. Mýdlo čistí a odmašťuje zároveň a způsob takovéhoto čištění zabere opravdu jen pár minut. Poté je nutné kartáč pořádně opláchnout vodou a nechat ho volně uschnout.

A na závěr, abych nezapomněla. Nenechte se zmást štětinami, které se tváří jako kančí. Opravdového kance poznáte jednoduše tak, že konce štětin jsou lehce načervenalé.

Autor: Marťa

Foto: My Feminity 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení